Łazienki II Pałac w Ciechocinku PO ZDROWIE DO CIECHOCINKA

Ciechocinek Kujawsko-Pomorski Polska
Łazienki II Pałac w Ciechocinku PO ZDROWIE DO CIECHOCINKA
Łazienki II Pałac w Ciechocinku PO ZDROWIE DO CIECHOCINKAŁazienki II Pałac w Ciechocinku PO ZDROWIE DO CIECHOCINKAŁazienki II Pałac w Ciechocinku PO ZDROWIE DO CIECHOCINKAŁazienki II Pałac w Ciechocinku PO ZDROWIE DO CIECHOCINKAŁazienki II Pałac w Ciechocinku PO ZDROWIE DO CIECHOCINKA

Nazwa obiektu

Sanatorium w Pałacu Łazienki II, Ciechocinek.

Historia

Lata 30- te XIX w. zapoczątkowały rozwój Ciechocinka jako uzdrowiska. W 1836 roku urządzono pierwsze łazienki, czyli zakład przyrodoleczniczy w tzw. -austerii rządowej” ( w dzisiejszym Parku Zdrojowym). Intensywny rozwój Ciechocinka spowodował, że zaistniała potrzeba zwiększenia możliwości wykonywania zabiegów kuracyjnych i w roku 1910 zapoczątkowano budowę Łazienek II. Zaprojektował je architekt Waldemar Fedders, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Petersburgu. Fedders zaprojektował także muszlę koncertową w Parku Zdrojowym.

Budynek Łazienek II zaprojektowano w stylu romańskim. Wzniesiony został na rzucie prostokąta z wydatnym ryzalitem w części środkowej oraz mniejszymi ryzalitami po bokach. Mniejsze ryzality zakończone są krenelażem. Na parterze Łazienki posiadały kabiny do kąpieli borowinowych oraz błotnych z dwudziestoma czterema emaliowanymi wannami. Błotne kąpiele urządzone zostały - na wzór rosyjski - z oddzielnymi kabinami do odpoczynku. Na piętrze odbywały się kąpiele solankowe, znajdowało się tam sześćdziesiąt wanien. W nowym pawilonie urządzono oddział elektroleczniczy. Jedna z sal zabiegowych przeznaczona była na helioterapię - leczono przy pomocy lampy kwarcowej i lampy sollux. W kolejnych, mieściły się aparaty do kąpieli elektrycznych, aparaty do leczenia gorącym powietrzem, aparaty do rozgrzewania jamy brzusznej. Resztę sal przeznaczono na diatermię cieszącą się wtedy dużym powodzeniem. Prawe skrzydło Łazienek stanowiła łaźnia parowa. Rok 1928 - to przebudowa lewego skrzydła budynku. Poddasze zostało wyposażone w lukarny, umieszczono tam pokoje dla kuracjuszy. Od strony południowej podniesiono dach i doświetlono korytarz oknami. W latach 1959-63 zmieniono wystrój wejścia głównego, dobudowano pokoiki na półpiętrze, przebudowano hol, od strony podwórza dobudowano dwa nowe ciągi w celu poprawienia funkcjonowania zabiegów borowinowych. W pierwszej części znajdowały się zbiorniki borowinowe, w drugiej kabiny.
Obiekt został wpisany do rejestru zabytków decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Bydgoszczy 59/496/A z dnia 23.11.1964 roku.

Obiekt funkcjonował nieprzerwanie do końca lat 80 XX wieku. Po tym okresie w wyniku braku nakładów na jego utrzymanie stan techniczny ulegał dewastacji. W latach 90 XX wieku utworzono z Przedsiębiorstwa Uzdrowiska Ciechocinek, publiczną spółkę kapitałową, która na początku XXI wieku, szukała inwestorów skłonnych kupić tą jak również inne zrujnowane już obiekty zabytkowe, w tym Łazienki III. Ciekawostka jest że w owym okresie na sprzedaż oferowany był również zrujnowany basen solankowy- największy w Europie, który doczekał się również inwestora.

Wiele zabytkowych nieruchomości, które niegdyś stanowiły jedna całość zostały podzielone na wiele mniejszych działek. Nie zawsze logicznie pod względem potencjalnego przeznaczenia i nowoczesnych funkcji.

W 2003 roku nieruchomość została kupiona przez spółkę rodzinną z Warszawy, która do końca 2004 roku odrestaurowała obiekt, odtwarzając jednocześnie wnętrze korespondujące z architekturą obiektu. We wnętrzu znajduje się szereg elementów z drewna mahoniowego w stylu angielskim, zachowana została oryginalna zabytkowa mozaika na fragmentach podłogi parteru w stylu lat 20 XX wieku - podobną można znaleźć w kawiarni hotelu Bristol w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu.

Obiekt Łazienki II odkąd znajduje się w rękach prywatnych nigdy nie korzystał ze środków publicznych w jakiekolwiek formie, nigdy nie otrzymał grantów, zwolnień czy ulg z ministerstwa kultury, czy z urzędu miasta, które inkasowało za obiekt jedną z najwyższych stawek podatkowych w podatku od nieruchomości w Polsce.
Od sierpnia 2013 roku obiekt przeszedł zmianę operatora, remont wnętrza wraz ze wymianą i uzupełnieniem wyposażenia.

Położenie

Pałac usytuowany w centrum Ciechocinka, 25 km od Torunia, stuletni obiekt, powrócił do dawnej świetności i oryginalnej nazwy Łazienki II. Połączenie nowoczesności z unikatowymi, pałacowymi wnętrzami zapewnia Gościom komfortowy wypoczynek i stwarza możliwości skorzystania z szerokiego zakresu profesjonalnych zabiegów leczniczo-rehabilitacyjnych oraz odnowy biologicznej w Pałacu Łazienki II.

Dobudowany do Pałacu Pensjonat z 52 pokojami jest ekonomiczną propozycją dla lubiących wypoczywać w cieniu historycznych wnętrz. Do dyspozycji Gości Pensjonatu pozostają wszystkie atrakcje Pałacu. Lokalizacja zapewnia ciszę i spokój w trakcie wypoczynku oraz bliskość wszystkich rozrywek jakie Ciechocinek oferuje.

Pałac dysponuje 51 pokojami, które zostały odrestaurowane na przestrzeni 2013 i 2014 roku. Wyposażone w nowe łóżka z piankowymi, medycznymi materacami, nowe wykładziny oraz firany i zasłony, kuszą przytulnością i zachęcają do dłuższego wypoczynku.

Organizujemy wszelkiego rodzaju imprezy dla firm oraz dla osób prywatnych. Nasza doświadczona załoga jest do Państwa dyspozycji przez cały czas.

Wyposażenie pokoju

ręczniki, krzesła, stół, TV. Łazienka z prysznicem, dyspenser do żelu pod prysznic i mydło w płynie

Internet

Internet bezpłatnie dla Gości Wifi.

Wyżywienie

Śniadania, obiady, kolacje.

Masaże w cenie pakietu

• Masaż leczniczy (10min)
• Drenaz limfatyczny (do 15min)
• Masaż izometryczny (30min)

Balneologia:
Okłady borowinowe (1 punkt)
Kąpiel solankowa Ciechocińska (15 min)
Okłady z pasty siarczkowej (1 punkt)
Kąpiel borowinowa (10 min)
Kąpiel z pastą siarczkową (10 min)
Inhalacja indywidualna solankowa (10 min)
Kąpiel kwasowęglowa sucha (10 min)

Masaże:
Masaż wibracyjny ręczny (10 min)
Masaż mechaniczny fotel (15 min)
Hydroterapia:
Bicze szkockie (10 min)
Hydromasaż podwodny (10 min)
Kąpiel perełkowa (15 min)
Kąpiel natleniająca (10 min)
WSPÓLNA GIMNASTYKA W BASENIE SOLANKOWYM 30 minut (w budynku zewnętrznym
vissavi Pałacu)
Kinezyterapia:
Ćwiczenia na przyrządach (30 min)
Fizykoterapia:
Jonoforeza
Jonoforeza z żelem borowinowym
Ultradźwięki
Ultradźwięki z żelem borowinowym
Fonoforeza
Tonoliza
Prądy Tens
Stymulacja HAN
Diadynamik
Interdyn
Elektrostymulacja
Sollux
Laser
Krioterapia:
Krioterapia miejscowa (1 punkt)

Profile leczenia

- dysfunkcje narządu ruchu, z włączeniem osób poruszających się na wózkach (posiadamy 3 pokoje
przystosowane dla osób poruszających się na wózku)
- ze schorzeniami układu krążenia,
- ze schorzeniami neurologicznymi,
- ze schorzeniami ortopedycznymi,
- ze schorzeniami dróg oddechowych,
- kobiety po mastektomii,
- z chorobami przemiany materii,
- ze schorzeniami reumatologicznymi.

Dzieci

Dzieci mile widziane.

Świadczenia

Cena zawiera: zakwaterowanie wg wybranej opcji, 7 noclegów,śniadania, obiady, kolacje, jedno badanie lekarskie, 3 zabiegi dziennie wykonywane w dni robocze zaordynowane przez lekarza, bezpłatny wstęp do sauny fińskiej oraz siłowni, bezpłatny wstęp na wieczory kulturalne i taneczne organizowane w Pałacu(zgodnie z zaplanowanym kalendarzem), dostęp do darmowego Wi-Fi
Cena nie zawiera: parking płatny 5 zł/doba

Parking

Parking płatny 5 zł/doba

Atrakcje

Pałac Łazienki II w Ciechocinku do doskonałe miejsce na zorganizowanie konferencji, szkolenia, spotkania biznesowego czy imprezy integracyjnej.

Aby podkreślić wyjątkowość Państwa wydarzenia proponujemy liczne atrakcje zapadające w pamięć!

ATRAKCJE WIECZORNE
Wieczory tematyczne
disco lata 90.
mexicana
wojskowy
rock&roll

Doba hotelowa

Pobyt rozpoczyna się o godz. 14:00 obiadem i kończy śniadaniem o godz. 10:00.

Ze względu na uzdrowiskowy charakter Ciechocinka, podczas pobytu, w recepcji hotelu zostanie pobrana
opłata uzdrowiskowa w wysokości 3,70 zł za każdy dzień pobytu osoby dorosłej i dziecka. Opłata w całości przekazywana jest do Gminy Miejskiej Ciechocinka i służy rozwojowi uzdrowiskowych atrakcji
miejscowości. Opłata pobierana jest w gotówce.
• W związku z dużym zainteresowaniem pobytami w terminie świątecznym zachęcamy do wcześniejszej
rezerwacji zabiegów SPA oraz dodatkowego wyposażenia pokoju w udogodnienia dla dzieci.
• Akceptujemy pobyt z psami do 20kg. Koszt 35 zł/doba + kaucja zwrotna w kwocie 200 zł. W związku z
dostępnością tylko wybranych pokoi dla właścicieli piesków, w przypadku chęci przyjazdu z
czworonożnym przyjacielem prosimy o bezpośredni kontakt z recepcją

Lokalizacja

Ciechocinek to malownicze uzdrowisko w centrum kraju - na lewym brzegu Wisły, między Toruniem a Włocławkiem, 200 km od Warszawy.

Pałac Łazienki II to serce tego wyjątkowego miasta.

Bliskość zjazdu z autostrady, dworca kolejowego oraz autobusowego i położenie w centrum Polski sprawia, że Pałac Łazienki II to doskonała lokalizacja dla spotkań biznesowych.

Jednocześnie to zaciszne, urokliwe miejsce z dala od zgiełku wielkich miast, z wyjątkowym mikroklimatem sprawia, że jest to idealne miejsce na złapanie oddechu po ciężkiej pracy

Zapraszamy do niezwykle klimatycznego Ciechocinka!

Inne

Tlenoterapia (30 min) - do tlenoterapii niezbędne jest dokupienie maski tlenowej (15 zł) lub wąsów
tlenowych (7 zł) PŁATNE INDYWIDUALNIE w bazie zabiegowej.

Możliwość wypożyczenia czajnika na wyłączność do pokoju - 2,50 zł / doba
(czajnik jest dostępny na każdym piętrze na korytarzu)
Wymiana pościeli na życzenie 10,00 zł
Wymiana ręcznika na życzenie 2,00 zł
Wentylator do pokoju za dobę 3,00 zł
Pomoc w konfiguracji komputera do korzystania z Internetu 10,00 zł
Dieta specjalna* - 250 zł brutto
* Dieta specjalna - (wegetariańska, wegańska, bez potasowa, inna indywidualna) - konsultacja z
dietetykiem.

Wszystkie dodatkowe opłaty płatne na miejscu w recepcji hotelowej.


Atrakcje

Pałac Łazienki II w Ciechocinku do doskonałe miejsce na zorganizowanie konferencji, szkolenia, spotkania biznesowego czy imprezy integracyjnej.

Aby podkreślić wyjątkowość Państwa wydarzenia proponujemy liczne atrakcje zapadające w pamięć!

ATRAKCJE WIECZORNE
Wieczory tematyczne
disco lata 90.
mexicana
wojskowy
rock&roll

Godziny wyjazdów

Terminy i ceny

termin dni cena od osoby miejsca   Uwagi
2018-02-04 - 2018-02-11   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-02-11 - 2018-02-18   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-02-18 - 2018-02-25   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-02-25 - 2018-03-04   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-03-04 - 2018-03-11   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-03-11 - 2018-03-18   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-03-18 - 2018-03-25   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-04-08 - 2018-04-15   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-04-15 - 2018-04-22   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-04-22 - 2018-04-29   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-05-06 - 2018-05-13   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-05-13 - 2018-05-20   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-05-20 - 2018-05-27   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-05-27 - 2018-06-03   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-06-03 - 2018-06-10   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-06-10 - 2018-06-17   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-06-17 - 2018-06-24   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-06-24 - 2018-07-01   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-07-01 - 2018-07-08   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-07-08 - 2018-07-15   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-07-15 - 2018-07-22   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-07-22 - 2018-07-29   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-07-29 - 2018-08-05   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-08-05 - 2018-08-12   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-08-12 - 2018-08-19   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-08-19 - 2018-08-26   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-08-26 - 2018-09-02   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-09-02 - 2018-09-09   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-09-09 - 2018-09-16   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-09-16 - 2018-09-23   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-09-23 - 2018-09-30   (Niedziela - Niedziela) 8 918 PLN zamów
2018-09-30 - 2018-10-07   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-10-07 - 2018-10-14   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-10-14 - 2018-10-21   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-10-21 - 2018-10-28   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-10-28 - 2018-11-04   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-11-04 - 2018-11-11   (Niedziela - Niedziela) 8 836 PLN zamów
2018-11-11 - 2018-11-18   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-11-18 - 2018-11-25   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-11-25 - 2018-12-02   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-12-02 - 2018-12-09   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-12-09 - 2018-12-16   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów
2018-12-16 - 2018-12-23   (Niedziela - Niedziela) 8 786 PLN zamów